KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14554064
*
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:43:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 22:46:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Läs mer om Bodo von Campenhausen
nr 1455 4064
Bodo von Campenhausen
(1898-1988), Sverige
"Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Bodo von Campenhausen, svensk målare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 22:46:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bodo von Campenhausen
Bodo von Campenhausen, svensk mÃ¥lare, tecknare och konstpedagog född 1898 i Wesselshof, Livland, död 1988.Läs mer om Bodo von Campenhausen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bodo von campenhausen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25